-
Predovšetkým strácame internetové spojenie so svojou mysľou, so svojim vnútorným poradcom a svojou dušou,
-
strácame internetové spojenie so svojimi rodičmi a rodom,
-
strácame internetové spojenie s vesmírom, kde je uložená všetka múdrosť sveta vznikajúca milióny rokov.
Albert Einstein povedal, že nedostáva nápady, že ony dostávajú jeho a najlepšie nápady mu prišli, keď sa holí.
Michael Jackson povedal, že melódie, ktoré píše nie sú jeho, iba ním prechádzajú. Je iba potrebné dovoliť aby nápady a melódie ku nám prišli.
Odkiaľ prichádzajú?
Jules Verne, žijúci v 19. storočí vo svojich dobrodružných románoch popísal prevratné objavy, objavujúce sa v dnešnom reálnom svete.
Kde boli skryté?
Strácame svoju intuíciu a inštinkt.
Zabudli sme, že sme súčasťou internetu presahujúceho naše poznanie a náš priestor, a to len preto, lebo sa „hrabeme na svojom piesočku“.
Dnešná generácia je pyšná na to, čo dokáže – aké mobily, aké počítače, technológie ovláda … Sú tým, všetkým fascinovaní.
Deti sú tým pohltené, ohúrene až hypnotizované modernými technológiami, ale mnohé stoja na jednom mieste. Nevedia sa rozhodovať, reagovať v zložitejších situáciách, prekonávať prekážky, vyjadrovať svoje názory.
Starí Číňania majú príslovie, ktoré hovorí: „Nič nepatrí k rodinnému bohatstvu, čo prejde dverami“. To znamená, že čokoľvek, čo prichádza zvonka, či už dobre mienené rady alebo doporučenia, nemajú tú silu, ktorá je potrebná k tomu aby sa veci zmenili. Pravá zmena je výsledkom zmeny vlastného, vnútorného poznania.
Riešenie akéhokoľvek problému si nesieme v sebe.
Čítame recenzie, hodnotenia a vyjadrenia iných, orientujeme sa podľa názorov iných. Dostávame sa do stresu, ak sú protichodné.
Čítame – „ten a ten lekár je zlý, pretože…“. Možno je zlý, pretože odmietol napísať lieky a poradil pacientovi zmeniť životný štýl, alebo doporučil inak pristupovať k problémom dieťaťa…
Už deti učíme preberať hodnoty iných – toto je pekné, toto je dobré, toto sa páči starým rodičom, učiteľom a deti si nestíhajú vytvoriť svoj vlastný názor.
Čo robiť?
Samozrejme, nemôžeme žiť bez vonkajších informácií, je ale dôležité nechať ich prejsť filtrom svojho poznania a až potom zaujať určitý postoj.
Ani najlepšie rady, najlepší odborníci vám nemusia vedieť povedať – prečo, čo a ako? Viete to iba vy.
Môžu vám zistiť onkologické ochorenie, môžu vám zistiť diabetes, astmu, alergiu, depresiu, ….
Môžu vás operovať a liečiť, čo je samozrejme potrebné.
Ale iba vy máte uložené informácie o tom, prečo tieto ochorenia máte, čo je ich príčinou, čo vám chcú povedať.
Iba vy viete, aké emócie ste prežívali vy a vaši rodičia, starí rodičia. Emócie, ktoré zostali neukončené, potlačené, neuznané.
Iba v sebe nájdete rady špeciálne „šité“ na ten, ktorý váš problém a k tomu vám vaše podvedomie pošle vnútorné obrazy.
Mgr.Adamcová Lýdia