Zdravie

Je onkologické ochorenie iba fyzické ochorenie

Akútna leukémia, dlhotrvajúce chemoterapie, deti ležiace na onkologickom oddelení, lekár zomierajúci na onkologické ochorenie… Šokujúce správy vyvolávajúce strach a otázky.

Kde vziať istotu? Ako to ovplyvniť? A nakoniec otázka “prečo”?

Rekapitulujeme – žili sme zdravo, nefajčili sme, chodili na preventívne prehliadky, nikto v rodine nemal onkologické ochorenie …
… a predsa je tu. Obávaná rakovina.

Mám veľkú výhodu, poznala som ju a vďaka otázke – “prečo majú deti onkologické ochorenie, predsa nefajčili, nestresovali sa, nedýchali tento vzduch”, som pochopila, že za ochorením je aj niečo iné.

Telo je chemická továreň, a to je akceptované aj vo vedeckých kruhoch. Každá emócia je chemická reakcia. Emócie to nie sú iba navonok viditeľné prejavy, ktoré sa strácajú v priestore. Emócie predovšetkým zanechávajú hlboké chemické zmeny v ľudskom tele.

Aj onkologické ochorenie je spôsobené stresom, ale stresom opakujúcim sa niekoľko generácií. Ak v niekoľkých generáciách za sebou sa prežíva hnev, nenávisť, smútok, bolesť, závisť, ale aj poslušnosť, ľudské telo sa postupne znečisťuje odpadom z toxických emócií. Dostávame orgány oslabené a znečistené emóciami, čo v kombinácii z vonkajším znečistením vytvára základ pre rôzne ochorenia.

Nemusíte zdediť onkologické ochorenie, dedíme aj všetky toxické emócie, ktoré môžu byť poslednou kvapkou pre „spustenie“ ochorenia.

Všetky informácie o príčinách ale aj prevencii onko-ochorenia, sa orientujú na znečistenie z VONKAJŠIEHO prostredia – čo jeme, pijeme, čo dýchame alebo, čo by sme mali jesť a piť, aby sme nedostali rakovinu.
Ale VNÚTORNÉ znečistenie emóciami hnevu, zlosti, strachu, závisti a nenávisti, zostáva
nepovšimnuté. Konštatovanie, že nepoznáme príčiny ochorenia nemusí byť pravdivé, ak sa dokážeme pozrieť „do svojho vnútra“.

Najlepšou prevenciou ochorení je UVEDOMIŤ si – ako reagujeme, čo prežívame, aké emócie v sebe potláčame, aké sme dostali a predovšetkým je potrebné prerušiť ich tok, smerujúci až k deťom.
Ako pracovať so svojimi emočnými prejavmi? Najskôr je potrebné ich poznať a uvedomiť si ich silu… Pracujte so svojimi negatívnymi emóciami, pretože raz sa vám alebo vašim deťom zhmotnia.

Mgr. Adamcová Lýdia

2. Ako vyladiť emočnú energiu (nielen) výchovných metód?

 

Prečítajte si tiež

Problémy vo výchoveVýchovaZdravie

Čo s energiou detských emócií

Emócie sú predovšetkým energiou, ktorá potrebuje byť v pohybe a prúdiť. Už ich názov – emócia  – je odvodený od slova lokomócia. Predstavte…
Zobraziť
Nezaradené

Nálady – ako ich ovládať, aby nás neovládali

Byť bez nálady, bez energie, apatický, bez záujmu, pesimistický, melancholický, smutný, depresívny alebo napätý, nekľudný, netrpezlivý, vznetlivý, podráždený, výbušný … Každá z týchto…
Zobraziť
Výchova

Poslanie

O našom ZAČIATKU a našom KONCI nerozhodujeme my. Medzi začiatkom a koncom však máme priestor na rozhodovanie o svojom živote a naplnení životného…
Zobraziť
Menu