Zdravie

Je onkologické ochorenie iba fyzické ochorenie

Akútna leukémia, dlhotrvajúce chemoterapie, deti ležiace na onkologickom oddelení, lekár zomierajúci na onkologické ochorenie… Šokujúce správy vyvolávajúce strach a otázky.

Kde vziať istotu? Ako to ovplyvniť? A nakoniec otázka “prečo”?

Rekapitulujeme – žili sme zdravo, nefajčili sme, chodili na preventívne prehliadky, nikto v rodine nemal onkologické ochorenie …
… a predsa je tu. Obávaná rakovina.

Mám veľkú výhodu, poznala som ju a vďaka otázke – “prečo majú deti onkologické ochorenie, predsa nefajčili, nestresovali sa, nedýchali tento vzduch”, som pochopila, že za ochorením je aj niečo iné.

Sú emócie iba nehmotné?

Telo je chemická továreň, a to je akceptované aj vo vedeckých kruhoch. Každá emócia je chemická reakcia. Emócie to nie sú iba navonok viditeľné prejavy, ktoré sa strácajú v priestore. Emócie predovšetkým zanechávajú hlboké chemické zmeny v ľudskom tele.

Aj onkologické ochorenie je spôsobené stresom, ale stresom opakujúcim sa niekoľko generácií. Ak v niekoľkých generáciách za sebou sa prežíva hnev, nenávisť, smútok, bolesť, závisť, ale aj poslušnosť, ľudské telo sa postupne znečisťuje odpadom z toxických emócií. Dostávame orgány oslabené a znečistené emóciami, čo v kombinácii z vonkajším znečistením vytvára základ pre rôzne ochorenia.

Dedíme schémy správania!

Nemusíte zdediť onkologické ochorenie, dedíme spôsoby správania, ktoré sú spojené s toxickými emóciami, ktoré môžu byť poslednou kvapkou pre „spustenie“ ochorenia.

Všetky informácie o príčinách ale aj prevencii onko-ochorenia, sa orientujú na znečistenie z VONKAJŠIEHO prostredia – čo jeme, pijeme, čo dýchame alebo, čo by sme mali jesť a piť, aby sme nedostali rakovinu.
Ale VNÚTORNÉ znečistenie emóciami hnevu, zlosti, strachu, závisti a nenávisti, zostáva
nepovšimnuté. Konštatovanie, že nepoznáme príčiny ochorenia nemusí byť pravdivé, ak sa dokážeme pozrieť „do svojho vnútra“ a nájsť nefunkčné a nebezpečné programy správania.

Dajú sa meniť staré nefunkčné schémy správania?

Dajú! Najlepšou prevenciou ochorení je UVEDOMIŤ si – ako reagujeme, čo prežívame, aké emócie v sebe potláčame, aké sme dostali a predovšetkým je potrebné prerušiť ich tok, smerujúci až k deťom.
Ako pracovať so svojimi emočnými prejavmi? Najskôr je potrebné ich poznať a uvedomiť si ich silu… Pracujte so svojimi negatívnymi emóciami, pretože raz sa vám alebo vašim deťom zhmotnia.

Mgr. Adamcová Lýdia

2. Ako vyladiť emočnú energiu (nielen) výchovných metód?

 

Prečítajte si tiež

Problémy vo výchoveVýchova

Nenamotávajte klbká

Mnohé problémy detí môžu začať nevinne. – Dieťa nemá chuť jesť a vaša reakcia – „musíš jesť, lebo …“; V pozadí je váš…
Zobraziť
Problémy vo výchoveVýchova

Detské sny – cesta do hlbín detskej duše

Podobne ako v rozprávkach aj v snoch je všetko symbolom, ktorý nás smeruje do hlbín neznámeho detského sveta. Detské sny sú dôležité pre…
Zobraziť
Menu