Ženy a matky

Žena a vášeň – časť 2

Poznáme pocit – môj domov, môj hrad. Pocit, keď sa hodíte do svojej postele, kúpeľňa, ktorá vám dá pocit uvoľnenia, očistenia a regenerovania – to sú naše útočiská.

Poznáme pocit – môj domov, môj hrad. Pocit, keď sa hodíte do svojej postele, kúpeľňa, ktorá vám dá pocit uvoľnenia, očistenia a regenerovania – to sú naše útočiská. Nie vždy to však môže byť naším liečivým útočiskom. Je tu možnosť mať svoj liečivý kútik, kde človek získa energiu, kde môže relaxovať a nájsť hlboký pokoj. Hlavne rodičia nemajú často svoj priestor, kde by mali svoj pokoj a ticho. Stačí ale iba kútik, v ktorom budete mať kreslo, možno vankúše na zemi, miesto na poličke, rádio. Bude to vašim súkromným priestorom.

…..a na inšpiráciu niekoľko nápadov:

Zariaďte si kútik len tým, čo máte radi a čo sa Vám páči:

Farba – je vibrujúcim farebným svetlom, je to elektromagnetická energia a vedie priamou cestou do tela, duše a mysle. Každá farba má svoje pôsobiace účinky. Nemusíte hneď maľovať steny, ale stačí obraz, farebné vankúše, poťahy, drobné predmety.

Prírodné prvky – tieto vibrujú láskavým a príjemným spôsobom. Ich dotyk v nás vyvoláva pocit tepla a príjemnosti, a ich prirodzené farby pôsobia upokojujúco. Drevenený nábytok, ratanové kreslo, bavlnené látky, mäkké vankúše. Živé rastliny, ktoré prečisťujú vzduch. Čerstvé rezané kvety pôsobia aj svojou vôňou.

Predmety – tak ako celý vesmír aj tieto majú svoju energiu, ale aj pohlcujú vonkajšiu energiu. Sú to fotografie blízkych osôb, váza po starej mame je spojivom medzi generáciami. Kameň, ktorý je spojivom so zemou a dejinami ľudstva. Morská ulita dýcha morom, ale aj pierko, krásny šuška, konár. Dajte však prednosť upokojujúcej skromnosti, pred neprehľadnou zmesou všetkého. Predmety môžete obmieňať.

Drahý kameň – má silu pôsobiť harmonizujúco na vaše energizujúce pole. Čistý kryštál je vhodný pre všetkých – posilňuje, očisťuje, prejasňuje. Zavesený v okne rozkladá slnečné lúče na krásnu dúhu. Drahé kamene však treba prečistiť kúpeľom v morskej soli alebo iným spôsobom.

Obraz – pri pohľade naň, sa vaše vnútro upokojí prejasní krásou. Obrazy prírody, vody, pláži, zvierat, kvetov, detailov, reprodukcie umeleckého diela. Samozrejme silnejšie vibrácie má originál, tak si ho môžete namaľovať.

Sviečka – živé svetlo vždy vyvoláva atmosféru pokoja. Prečisťuje priestor a vedie vás k modlitbe a k sústredeniu sa. Jej silu umocňuje aj jej farba.

Vôňa – pôsobí hĺbkovo. Aromatrapia – malé flakóny, fľaštičky s vonnými olejmi obsahujú zázračnú silu. Levanduľový olej – pri stresovaní a depresiách. Mätový olej – uvoľňuje telesné a duševné napätie. Osviežujúco pôsobí citrónový olej. Kráľovná olejov ruža stišuje hnev a zmierňuje smútok. Jednu dve kvapôčky na vreckovku, tanierik. Vonné lampy šíria vôňu intenzívnejšie. Zapálené vonné tyčinky očisťujú vzduch a atmosféru, upokojujú myseľ a pomáhajú naším modlitbám dostať sa do neba.

Voda – osviežuje. Indiáni namáčajú prsty do nádoby s vodou a vodu potom rozprskávajú po miestnosti. Tento zvyk pôsobí osviežujúco, pretože do vzduchu sa tak dostávajú negatívne ióny. Rovnaký účinok môžete dosiahnuť rozprašovačom naplnenej čerstvou vodou s pár kvapôčkami éterického oleja, alebo svätenou vodou.

Jednoduchá sklenená nádoba naplnená vodou je účinný prostriedok na čistenie vzduchu. zafarbením vody môžeme zvýšiť jej účinnosť. Zelená farba – upokojuje, tyrkysová posilňuje, modrá utišuje a ružová šíri nehu. Veľká ulita naplnená vodou pripomína bezpečnú náruč mora.

Hudba – pomocou nej môžete dosiahnuť rýchlu zmenu svojich pocitov. Každý má svoju obľúbenú hudbu. Ak sa chcete upokojiť počúvajte upokojujúcu hudbu, ak chcete povzbudenie počúvajte povzbudzujúcu hudbu. Zvuky buď upevňujú alebo narúšajú trojrozmerné energetické pole nášho tela, preto by sme sa mali pred zvukmi aj chrániť a premýšľať čo budeme počúvať.

Ideálne je otvoriť okno a počúvať spev vtákov, šumenie vetra, žblnkotanie potôčika. Ak túto možnosť nemáme, sú už k dispozícii nahrávky s takýmito zvukmi. Povznesenú náladu podporuje hudba Bacha, Mozarta, či stredoveké chorály. Dôležité je ale ticho. Efekt má úder gongu, zvuk, ktorého sa šíri v priestore ako kruhy na vodnej hladine, jeho vibrácie cítite v celom tele, tak ako aj vibrácie ladičiek. Vo svojom liečivom kútiku môžete mať zvončeky, zvonkohru, bubienok, flauta, hraciu skrinku čo navodzujú atmosféru zvukového chrámu.

Krása – čítajte verše, ktoré sa dotknú vyšších najhlbších citov. Čítajte knihy, ktoré Vás obohacujú, prezerajte si umelecké publikácie, s ktorých dýcha krása, citlivosť a hlboké pochopenie. Vaše oči sa nabijú krásou, duša sa nasýti a mozog sa presmeruje na dráhu dobra.

Mäkkosť – ak potrebujete útechu, alebo sa cítite osamelá, zoberte do náručia plyšové zvieratko, alebo vankúš, svoju deku. Je príjemné hľadenie domácich zvierat, ak máte. Práve tieto často tento priestor vyhľadávajú.

Prijímajte jeho dary – liečivý kútik už má svoje kontúry a svoje čaro. Utiahnite sa doň vždy, keď túžite po pokoji, odpočinku a osviežení. Seďte v obľúbenom kresle. pozerajte sa, dotýkajte sa, počúvajte hudbu, dýchajte jeho liečivé sily. Prijímajte všetky jeho dary. Môžete nechať plynúť svoje myšlienky, riešiť svoj problém. Je vhodným miestom na meditáciu a modlitbu. Zavrite si oči a predstavte si svoje obľúbené miesto na tejto planéte….

Zdrojom sily je jeho čistota, nejde pritom o povysávanie. Mal by byť energeticky čistý – podobne ako kostol má úplne iné energie ako väznica. Preto je potrebné energie akéhokoľvek priestoru očistiť. Sú spôsoby ako je tlieskanie, ktoré pôsobí na zmeravenú energiu, ktorú dá do pohybu. Je to bežný spôsob v indiánskych kmeňoch. V Európe je to čistenie soľou, dobre pôsobia prskavky, ktoré energiu v priestore rozprsknú spolu s vianočnou atmosférou.

Mgr. Adamcová Lýdia

www.psychovital.sk

«   |   »