Nezaradené

Muž a žena v nás

Muž a žena v nás

V každom z nás je potenciál mužskej a ženskej energie zdedený od svojej matky a svojho otca. Má to hlboký biologický základ, daný mužskými a ženskými hormónmi. Táto biologická danosť sa odráža nielen v našom fyzickom tele ale aj v našej psychike.

Prečo zjednotiť mužskú a ženskú polaritu

Zjednotenie týchto polarít dá našej osobnosti pocit celistvosti a úplnosti a naše telo uvíta hormonálnu rovnováhu, dôležitú aj pre naše zdravie.

Žena so slabou mužskou energiou – nevie povedať „nie“, je nerozhodná, neistá, nedokáže sa presadiť a povedať si svoj názor. Zo strachu aby nebola odmietnutá, súhlasí so všetkým. Sníva o princovi, ktorý jej život vezme do svojich rúk a bude rozhodovať za oboch. Jej ženskej vášni chýba sila a odvaha.

Ak žena prijíma svoju mužskú polaritu – svoje túžby, potreby, vyjadruje  rozhodne a sebaisto. Nemá potrebu s mužmi súťažiť. Vďaka rovnováhe mužskej a ženskej polarity prejavuje svoju ženskosť prirodzene a vášnivo. Váži si seba samu, vie povedať „nie“, svoje emócie vyjadruje spontánne. Seba vidí ako princeznú, ktorá ide na svojom koňovi po princovom boku a svoj život má vo vlastných rukách.

Muž s nedostatočne prijatou ženskou identitou a nedostatkom ženskej energie pred problémami uniká, radšej nehovorí, nerieši svoje emócie.

Je presvedčený, že práce v domácnosti sú ženské práce. Nevie prejavovať svoje emócie, nepozná ich hĺbku, bojí sa plakať – len aby nevyzeral slabo a žensky. Jeho identita je nepresvedčivá a neúplná.

Muž vedomí si svojej ženskej identity a sily je otvorený k zmenám. Vie počúvať, tvoriť a riešiť problémy s citom. Podieľa sa na prácach v domácnosti (hlavne ak nemusí stavať príbytky a loviť mamutov.) Nebojí sa svojich emócií, len preto, aby nebola oslabená jeho mužská sila.

Muž, ktorý prijal svoju ženskú polaritu, dokáže objavovať najvášnivejšie stránky svojej osobnosti. Je pozorný, empatický, chápajúci, tvorivý – čím zvýrazňuje svoju mužskú príťažlivosť a svoj osobný magnetizmus.

Harmónia týchto dvoch energií sa v reálnom živote, prejavuje súladom v spoločnom tanci muža a ženy. Jeden z najkrajších a najhlbšie pôsobiacich tancov pre partnerský vzťah, je tango. V tangu fungujú neverbálne pohybové kódy, ktoré sa prenášajú objatím. Tango je nielen tanec, ale aj hudba, spev a poézia zjednocujúca mužskú a ženskú energiu.

Prečítajte si tiež

Nezaradené

Deti milujú zamilovaných rodičov

Dieťa od momentu svojho počatia nevníma  mamu a otca,  cíti iba „TO“ krásne a nežné medzi nimi, ktoré ich spája. To sú prvé…
Zobraziť