
Ako si pomôcť a pritom nič nerobiť
Všetci citlivo vnímame vyjadrenia mladých maminiek podobného charakteru: Milé žienky…prosím vás, nájde sa tu niektorá, ktorá sa po pôrode cíti permanentne zle? Myslím…
Zobraziť
Dieťa nemusí trpieť ak má problém
K množstvu výchovných metód, ktoré som zhrnula v ebooku o výchovných princípoch a výchovných metódach, by som doplnila výchovné metódy, ktoré využívajú vylúčenie…
Zobraziť
Svokra, bude aj vaša životná úloha
1. Nie je žiaľ ojedinelé, že zaťkovia alebo nevesty nemajú svoju svokru v láske alebo to platí opačne – ona si neobľúbila ich.…
Zobraziť
Vytvorte „liečivé emočné náplaste“ pre seba a svoje deti
Život je plný emócií strachu, hnevu, smútku, nenávisti ale aj radosti. Každá emócia zanecháva v detskej duši ranu, ranu ktorú ale nevidíme a…
Zobraziť
Kedy sú citové väzby pre dieťa bremenom
Zaujali ma dotazy, úvahy a komentáre mamičiek o krásnych prejavoch lásky od svojich detí. Nie všetko čo je krásne pre matky, je zdravé…
Zobraziť
Ako začať pozitívne myslieť
„Nedokážem – nemám – neviem – musím“, to sú časté slová vnútorného brzdiaceho programu, ktorý si pamätá všetky vaše neúspechy a strachy. Ak…
Zobraziť
Ako žiť s neporiadnikmi
„Choď si upratať svoju izbu“, „urob si tu už poriadok“ – je známy príkaz rodiča, v pozadí ktorého často cítiť hnev spojený s…
Zobraziť
Čo s neverou? Dá sa jej predísť?
Riziko nevery tu vždy bolo, je a bude. Treba sa ňou zaoberať? Strachovať sa? Sledovať? Kontrolovať a predvídať? Nie. Je zbytočné sa ňou…
Zobraziť
Strašidelné rozprávky alebo pozitívne rozprávky ?
Drak je zabitý, princezná unesená, vlk rozpáraný, ježibaba zhorela v peci – má toto dieťa zažívať a predstavovať si? Má sa hrať po…
Zobraziť