Výchova, Zdravie, Ženy a matky

Chráňme si svoju bublinu

Priestor okolo nás a medzi nami nie je prázdny. Všetci dokážeme cítiť „niečo“, čo na nás pôsobí či sa nám to páči alebo nie. Každý svietime svojim svetlom, hrejeme svojim teplom, voniame svojou vôňou. Všetci cítia nás a samozrejme, aj my cítime ich.

Sme ako živé žiarovky a vyžarujeme energiu tepla a svetla. A máme aj svoju batériu, preto máme aj svoju „elektrickú energiu“. Máme svoje súkromné „silové pole“, svoju bublinu okolo seba, ktorá nás nielen chráni ale dobíja aj životnou energiou. Inštinktívne vieme, čo udržiava našu batériu živú a silnú. 

Ak je naša batéria slabá, nedokáže nás chrániť pred energiami ani pred vírusmi, ktoré potom prechádzajú „našou bublinou“.

Je tu však ešte niečo, čo ovplyvňuje silu nášho svetla, tepla, vône a to sú naše myšlienky, predstavy, spomienky sprevádzané emóciami hnevu, strachu, smútku ale aj radosti, šťastia a lásky.

Iba naša bublina nás chráni a umožňuje koncentrovať svoju životnú energiu, a preto je dôležité starať sa o ňu.

Náhle zmeny nálady, podráždenosť, smútok, slabá imunita, ochorenia môže znamenať, že sa neznámej, cudzej energii z nejakého dôvodu nevieme brániť, a tým si ju držíme.

Skôr ako si svoju bublinu budeme posilňovať, musíme vedieť čo ju oslabuje – a to znamená nájsť osoby, miesta, spomienky, situácie, ktoré sú rušivé, a ktoré aktivujú naše emócie strachu, hnevu, vzdoru, ale aj smútku.

Ako posilňovať svoju bublinu?

Dôležité je, začať si uvedomovať okolitú energiu a pomenovať energiu, z ktorej máme zlý pocit, ktorá nás oslabuje. Iba my sme tí, ktorí ju môžu mať pod kontrolou. A to znamená naučiť sa chrániť a očisťovať bez ohľadu na vonkajšiu situáciu. Tvorcom svojej vlastnej reality sme potom my!

Určite si mnohí z detstva pamätáte malú guľu, a v nej snehuliaka, ktorému sme dokázali vytvoriť aj sneženie.

So zatvorenými očami sa niekoľkokrát zhlboka nadýchnite, môžete si pomôcť FO držaním, ktoré využívali aj naši starí otcovia, ak mali starosti a predýchajte nepríjemné myšlienky a emócie. Potom si predstavte ako ste vo svojej  „májovej bubline“. Predstave si kontúru svojej bubliny, ktorá môže mať rôzne farby, ste uprostred a všade okolo vás  krúžia kvetové lupienky. Preciťujte, aké je to byť vo svojom chránenom priestore a povedzte si: „Som vo svojom svete, som jeho tvorcom, chránim a čistím si ho. A v zime to môže byť, krásna zimná bublina.

Môžete využiť aj krátke meditácie spojené s predstavou miest, situácii, osôb, ktoré vám navodzujú príjemné pocity a dodávajú energiu. Nezabúdajte na umenie – na krásu, na hudbu …

Ak ste senzitívni na energie a nálada sa vám hocikedy zmení, vráťte sa do svojej bubliny. Využívajte ju aj preventívne, pravidelne ju posilňujte a čistite, a vezmite do nej svoje deti a učte ich tvoriť svoje bubliny.

Mgr.Lýdia Adamcová

 

Prečítajte si tiež

NezaradenéZdravie

Nálady – ako ich ovládať, aby nás neovládali

Nálady tvoria neodmysliteľné pozadie nášho života, udávajú tón rodinnej atmosfére, našim sociálnym vzťahom, ovplyvňujú našu výkonnosť, časom môžu tiež negatívne ovplyvniť náš zdravotný…
Zobraziť
NezaradenéRodičia a partnerstvo

Láska – energia, ktorá nám dáva krídla

Láska, dá sa k nej ešte niečo povedať Prichádza obdobie, kedy duch „vianočnej lásky“ strieda duch „valentínskej lásky“ Láska je vnímaná v rôznych…
Zobraziť
Problémy vo výchoveVýchova

Slová vo výchove nestačia

V prípade problémového správania dieťaťa, využívajú rodičia najčastejšie kritizovanie, vysvetľovanie a moralizovanie. Slovami dieťaťu opisujú jeho nevhodné správanie. Vytvárajú teórie o tom, čo…
Zobraziť