Výchova, Zdravie, Ženy a matky

Chráňme si svoju bublinu

a nie iba pred coronou

Priestor okolo nás a medzi nami nie je prázdny. Všetci dokážeme cítiť „niečo“, čo na nás pôsobí či sa nám to páči alebo nie. Každý svietime svojim svetlom, hrejeme svojim teplom, voniame svojou vôňou. Všetci cítia nás a samozrejme, aj my cítime ich.

Sme ako živé žiarovky a vyžarujeme energiu tepla a svetla. A máme aj svoju batériu, preto máme aj svoju „elektrickú energiu“. Máme svoje súkromné „silové pole“, svoju bublinu okolo seba, ktorá nás nielen chráni ale dobíja aj životnou energiou. Inštinktívne vieme, čo udržiava našu batériu živú a silnú. 

Ak je naša batéria slabá, nedokáže nás chrániť pred energiami ani pred vírusmi, ktoré potom prechádzajú „našou bublinou“.

Je tu však ešte niečo, čo ovplyvňuje silu nášho svetla, tepla, vône a to sú naše myšlienky, predstavy, spomienky sprevádzané emóciami hnevu, strachu, smútku ale aj radosti, šťastia a lásky.

Iba naša bublina nás chráni a umožňuje koncentrovať svoju životnú energiu, a preto je dôležité starať sa o ňu.

Náhle zmeny nálady, podráždenosť, smútok, slabá imunita, ochorenia môže znamenať, že sa neznámej, cudzej energii z nejakého dôvodu nevieme brániť, a tým si ju držíme.

Skôr ako si svoju bublinu budeme posilňovať, musíme vedieť čo ju oslabuje – a to znamená nájsť osoby, miesta, spomienky, situácie, ktoré sú rušivé, a ktoré aktivujú naše emócie strachu, hnevu, vzdoru, ale aj smútku.

Ako posilňovať svoju bublinu?

Dôležité je, začať si uvedomovať okolitú energiu a pomenovať energiu, z ktorej máme zlý pocit, ktorá nás oslabuje. Iba my sme tí, ktorí ju môžu mať pod kontrolou. A to znamená naučiť sa chrániť a očisťovať bez ohľadu na vonkajšiu situáciu. Tvorcom svojej vlastnej reality sme potom my!

Určite si mnohí z detstva pamätáte malú guľu, a v nej snehuliaka, ktorému sme dokázali vytvoriť aj sneženie.

So zatvorenými očami sa niekoľkokrát zhlboka nadýchnite, môžete si pomôcť FO držaním, ktoré využívali aj naši starí otcovia, ak mali starosti a predýchajte nepríjemné myšlienky a emócie. Potom si predstavte ako ste vo svojej  „májovej bubline“. Predstave si kontúru svojej bubliny, ktorá môže mať rôzne farby, ste uprostred a všade okolo vás  krúžia kvetové lupienky. Preciťujte, aké je to byť vo svojom chránenom priestore a povedzte si: „Som vo svojom svete, som jeho tvorcom, chránim a čistím si ho. A v zime to môže byť, krásna zimná bublina.

Môžete využiť aj krátke meditácie spojené s predstavou miest, situácii, osôb, ktoré vám navodzujú príjemné pocity a dodávajú energiu. Nezabúdajte na umenie – na krásu, na hudbu …

Ak ste senzitívni na energie a nálada sa vám hocikedy zmení, vráťte sa do svojej bubliny. Využívajte ju aj preventívne, pravidelne ju posilňujte a čistite, a vezmite do nej svoje deti a učte ich tvoriť svoje bubliny.

Mgr.Lýdia Adamcová

 

Prečítajte si tiež

Radíme si navzájomZdravie

Nechajte ma odísť…

„Nechajte ma odísť“ – je možno skrytá túžba mnohých trpiacich a starých ľudí, ktorí už nevládzu bojovať s ochoreniami, bolesťou, sú bezmocní, osamotení,…
Zobraziť
Ženy a matky

Materstvo je múdrosť daná prírodou.

Prečo ale ženy na materskej dovolenke majú pocit, že sú hlúpe? Materstvo je pracovná doba trvajúca 24 hodín. A čo všetko zahŕňa? Sekcia vývinovej…
Zobraziť
Zdravie

Nie sme pánmi tohto sveta!

Kto je pánom sveta? „NIEKTO“, kto sa ozval a nastavil nám TO rozprávkové zrkadlo. Dáva nám CÍTIŤ odpovede na zabudnuté otázky: Kto je…
Zobraziť
Menu