Zdravie

Je onkologické ochorenie iba fyzické ochorenie

Akútna leukémia, dlhotrvajúce chemoterapie, deti ležiace na onkologickom oddelení, lekár zomierajúci na onkologické ochorenie… Šokujúce správy vyvolávajúce strach a otázky.

Kde vziať istotu? Ako to ovplyvniť? A nakoniec otázka “prečo”?

Rekapitulujeme – žili sme zdravo, nefajčili sme, chodili na preventívne prehliadky, nikto v rodine nemal onkologické ochorenie …
… a predsa je tu. Obávaná rakovina.

Mám veľkú výhodu, poznala som ju a vďaka otázke – “prečo majú malé deti onkologické ochorenie, predsa nefajčili, nestresovali sa, nedýchali tento vzduch”, som pochopila, že za ochorením je aj niečo iné.

Telo je chemická továreň, a to je akceptované aj vo vedeckých kruhoch. Každá emócia je chemická reakcia. Emócie to nie sú iba navonok viditeľné prejavy, ktoré sa strácajú v priestore. Emócie predovšetkým zanechávajú hlboké chemické zmeny v ľudskom tele.

Aj onkologické ochorenie je spôsobené stresom, ale stresom opakujúcim sa niekoľko generácií. Ak v niekoľkých generáciách za sebou sa prežíva hnev, nenávisť, smútok, bolesť, závisť, ale aj poslušnosť, ľudské telo sa postupne znečisťuje odpadom z toxických emócií. Dostávame orgány oslabené a znečistené emóciami čo v kombinácii z vonkajším znečistením vytvára základ pre rôzne ochorenia.

Nemusíte zdediť onkologické ochorenie, dedíme aj všetky toxické emócie, ktoré môžu byť poslednou kvapkou pre „spustenie“ ochorenia.

Všetky informácie o príčinách ale aj prevencii onko-ochorenia, sa orientujú na znečistenie z VONKAJŠIEHO prostredia – čo jeme, pijeme, čo dýchame alebo, čo by sme mali jesť a piť, aby sme nedostali rakovinu.
Ale VNÚTORNÉ znečistenie emóciami hnevu, zlosti, strachu, závisti a nenávisti, zostáva
nepovšimnuté. Konštatovanie, že nepoznáme príčiny ochorenia nemusí byť pravdivé, ak sa dokážeme pozrieť „do svojho vnútra“.

Najlepšou prevenciou ochorení je UVEDOMIŤ si – ako reagujeme, čo prežívame, aké emócie v sebe potláčame, aké sme dostali a predovšetkým je potrebné prerušiť ich tok, smerujúci až k deťom.
Ako pracovať so svojimi emočnými prejavmi? Najskôr je potrebné ich poznať a uvedomiť si ich silu…

Mgr. Adamcová Lýdia

2. Ako vyladiť emočnú energiu (nielen) výchovných metód?

 

Prečítajte si tiež

Radíme si navzájom

Čo s obhrýzaním nechtov

Dobrý deň. Môžem poprosiť o radu? Dcéra (4 roky) si stále obhrýza nechty. Najprv som sa samozrejme zľakla, že to má súvis s…
Zobraziť
PočítačeProblémy vo výchoveVýchova

Časť II. Elektronické média – život pod sklenenou kupolou

Počítače, mobily, smartfóny, tablety…. nazvime ich moderné technológie, elektronické média, digitálne technológie a s nimi spojené sociálne siete. Neviem, ktorý názov je pre túto…
Zobraziť
Menu