Zdravie

Onkologické ochorenie

Akútna leukémia, dlhotrvajúce chemoterapie, deti ležiace na onkologickom oddelení, lekár zomierajúci na onkologické ochorenie… Šokujúce správy vyvolávajúce strach a otázky.

Kde vziať istotu? Ako to ovplyvniť? A nakoniec otázka “prečo”?

Rekapitulujeme – žili sme zdravo, nefajčili, chodili na preventívne prehliadky, nikto v rodine nemal onkologické ochorenie …
… a predsa je tu. Obávaná rakovina.

Mám veľkú výhodu, poznala som ju a vďaka otázke – “prečo majú malé deti onkologické ochorenie, predsa nefajčili, nestresovali sa, nedýchali tento vzduch”, som pochopila, že za ochorením je aj niečo iné.

Telo je chemická továreň, a to je akceptované aj vo vedeckých kruhoch. Každá emócia je chemická reakcia. Emócie to nie sú iba navonok viditeľné prejavy, ktoré sa strácajú v priestore. Emócie predovšetkým zanechávajú hlboké chemické zmeny v ľudskom tele.

Aj onkologické ochorenie je spôsobené stresom, ale stresom starým najmenej tri generácie. Ak v troch generáciách za sebou sa prežíva hnev, nenávisť, smútok, bolesť, závisť, ale aj poslušnosť, vzniká v ľudskom tele znečistenie toxickými emóciami. Dostávame orgány oslabené a znečistené emóciami.

Nemusíte zdediť onkologické ochorenie, geneticky sa prenášajú aj toxické emócie, ktoré môžu byť poslednou kvapkou pre „spustenie“ ochorenia.

Všetky informácie o príčinách ale aj prevencii onko-ochorenia, sa orientujú na znečistenie z VONKAJŠIEHO prostredia – čo jeme, pijeme, čo dýchame alebo, čo by sme mali jesť a piť, aby sme nedostali rakovinu.
Ale VNÚTORNÉ znečistenie emóciami hnevu, zlosti, strachu, závisti a nenávisti, zostáva nepovšimnuté.

Najlepšou prevenciou ochorení je UVEDOMIŤ si – ako reagujeme, čo prežívame, aké emócie v sebe potláčame a predovšetkým je potrebné ZMENIŤ ich u seba, ale aj u svojich detí.
Ako pracovať s emočnými prejavmi? Najskôr je potrebné ich poznať…

Mgr. Adamcová Lýdia

Prečítajte si tiež

Radíme si navzájom

Čo nám zrkadlí dieťa svojím úmrtím

JENNY –  dramatický rodinný seriál, ktorý by nám mal otvoriť oči, ale aj srdcia. Požiadala ma o pomoc matka, ktorá tento seriál nemohla…
Zobraziť
Rodičia a partnerstvo

Manželstvo duší alebo ako nájsť svoju “soulmate“

Už štyristo rokov pred naším letopočtom o takzvanej „soulmate“(soulmejt) písal Platón. Vysvetľoval, že dávni ľudia mali pôvodne štyri paže, štyri nohy a hlavu…
Zobraziť
Menu